1- این روزها تب ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت نیرو بالاگرفته است. استخدامی گسترده برای مقاطع مختلف  برق در انواع گرایش ها. چه چیز بهتر از این؟ 45 هزار تومان هزینه ناقابل را واریز میکنیم و شانس خود را میازماییم... این دور باطل استخدام همچنان ادامه دارد... اسخدام آموزش پرورش تا انواع بانک ها و موسسات و... قشر تحصیل کرده دلخوش به حقوق و مزایای ثابت در کنار بیمه عمر، در آرزوی استخدام هستند و همگی خواستار چسبیدن به بدنه دولت هستیم! آماری جالب و تقریبی حکایت از این دارد که تعداد کل کارمندان دولتی کشور ژاپن به اندازه تعداد مدیران دولتی ایران در انواع صنف ها می باشد!  یعنی اکثر قریب به اتفاق شاغلان دولتی هستند. هیچ کشور و دولتی توانایی پرداخت مخارج این خیل عظیم را ندارد و نخواهد داشت! همانطور که دود این قضیه به چشم خودمان می رود. در کشور چین فارغ التحصیلان دانشگاهی (به خصوص فنی و مهندسی) با احداث شرکت ها و کارگاه های نوپا اقدام به درآمدزایی و جذب سرمایه کرده و بسیاری از انها وارد مارکت های جهانی می شوند. 

در سال های اخیر حمایت از بخش خصوصی رشد مناسبی داشته است اما مهترین دلیل عدم رغبت قشر جوان و تحصیل کرده به احداث یا فعالیت در شرکت های نوپا و دانش بنیان عدم تضمین مالی و واردات بی رویه می باشد. تا زمانی که هدف صرفا استخدام بوده و فعالیت در بخش خصوصی ضعیف باشد، نباید انتظار رشد علمی، صنعتی، اقتصادی و تجاری شگرفی داشته باشیم. 

#باشد_که_رستگار_شویم2- ⚡️ﺩﺭ ﻛﺎﺋﻨﺎتی ﺯﻧﺪگی میﻛﻨﻴﻢ ﻛﻪ مبتنی ﺑﺮﻗﻮﺍنینیﺍﺳﺖ؛ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﺜﻞ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺟﺎﺫﺑﻪ.

⚡️ﺍﮔﺮ ﺍﺯﺳﺎﺧﺘﻤﺎنی ﺳﻘﻮﻁ ﻛﻨﻴﺪ،ﻓﺮقی نمیﻛﻨﺪ ﺁﺩﻡ ﺧﻮبی ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻳﺎﺁﺩﻡ ﺑﺪی .

حتما ﺑﻪ ﺯﻣﻴﻦ ﺍﺻﺎﺑﺖ ﺧﻮﺍﻫﻴﺪ ﻛﺮﺩ.

🌀ﻗﺎﻧﻮﻥ جذب ﻣﺜﻞ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺟﺎﺫﺑﻪ حتمی ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺷﺨﺺ ﻛﺎﺭی ﻧﺪﺍﺭﺩ.

ﺍین ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺩﻗﻴﻖ ﻭ ﻗﺎﻃﻊ ﺍﺳﺖ !


پ.ن: العفو! العفو!3- تجربه ای که من در طی سال های اخیر و تست کارهای مختلف در شرایط گوناگون داشتم اینه که "تمام " آدم های دور و بر هر نظر و عقیده و مشورتی بدن، لزوم نداره اونو توی زندگی خودشون اجرا کنند! به بیان دیگه وقتی بهت میگن کار X رو انجام نده، پیش خودت فکر نکن با تمام وجود اینو گفته، خودش احتمالا توی موقعیت تو همون کار رو بکنه. حکایت بنده خدایی هستش که تا زمان دوران طفولیت بچه هاش مخالف سر سخت ازدواج در سن پایین بود و مشاوره زیاد میداد به ملت اما بچه هاش رفتن دانشگاه همه زود ازدواج کردند! بشنو و جدی نگیر. این پیشنهاد منه. حداقل انجام کار دلخواهت پشیمونی کمتری داره تا ببینی مشاورت شیک همون کار رو میکنه! یکم سوز داره خب...


پ.ن: همیشه وجود یه مشاور امین و دلسوز توی زندگی لازمه. اگه داری حفظش کن اگر نداری به دستش بیار. میتونه دوست، خواهر یا برادر باشه.